Informace o řezaných samolepkách

V následujícím textu Vám pomůžeme s orientací na našich stránkách, popíšeme naše produkty včetně informace o materiálech, z kterých jsou naše samolepky výřezávané. V neposlední řadě popíšeme postup jak samolepky kvalitně přilepit.

Řezané samolepky


Řezané samolepky se vyrábějí vyřezáním obrysu požadovaného tvaru z tenké lepící plastové fólie na přesných vyřezávacích plotrech. Po nahrání obrysu samolepky do plotru, vyřezávací nůž vyřeže požadovanou samolepku z vybrané barevné fólie. Po vyřezání požadovaného tvaru se ze samolepky odstraní nepotřebné části fólie, takto vznikne výsledný obrys samolepky, tak jak jej můžete vidět v naší nabídce. Samolepka se následně přenese na přenášecí fólii, která slouží pro pohodlné přenesení samolepky na vhodně připravený povrch, například karoserie automobilu, nábytku nebo dalších povrchů jak v interiéru, tak ve venkovním prostředí. Jak jsme již uvedli, samolepky jsou řezané ze samolepící fólie, a nejedná se o papírové samolepky, proto velmi dobře odolávají povětrnostním vlivům a jsou stálobarevné i po dobu více než 4-5 let.  

Samolepky vyřezáváme pouze na značkových foliích ORACAL, které se vyznačují zejména vysokou barevnou stálostí s velkou životností 4-5 let. Lepící vrstva je tvořena kvalitním permanentním lepidlem na akrylátové bázi. Tloušťka plastové fólie je 70 mikrometrů. Pro informaci upozorňujeme, že u metalických barev mohou mít fólie o něco kratší životnost než klasické barvy, 3-4 roky! 

Barva samolepek

Nabízíme samolepky v široké barevné škále, včetně metalických barev - zlaté, stříbrné a chromové fólie. V základní nabídce pro přímé objednání samolepek nabízíme základních 5 barev černá, šedá, bílá béžová a khaki. V případě, že byste si nevybrali ze základní barevné nabídky, nabízíme rozšířenou barevnou škálu, která uspokojí většinu požadavků. Upozorňujeme, že barvy nemusí být úplně stejně vykresleny na všech monitorech proto mohou být samolepky lehce odlišné oproti zobrazení na Vašem monitoru. Ovšem to nic nemění na tom, že naše samolepky jsou syté, lesklé a živé.

Přehled barev v naší základní barevné škále: 

Rozšířená nabídka barevné škály

Nabízíme rovněž rozšířenou barevnou škálu, která jak doufáme uspokojí většinu požadavků. Nabídka rozšířených barev je možná v současnosti pouze prostřednictvím individuální objednávky, kdy u každé vámi vybrané samolepky máte možnost doplnit ve formuláři vaše individuální požadavky na samolepku včetně možnosti výběru barvy z rozšířené barevné škály. Vámi vybranou barvu nám zašlete ve vašem požadavku a my Vám na email v krátké době připravíme nabídku formou odkazu na vámi specifikovanou samolepku (individuální rozměr, barva, případně doprovodný text.). V současnosti pro samolepky v rozšířené barevné škále máme 21 denní dodací lhůtu. Dále se může u některých barev lišit i cena samolepek obvykle 10% u základních barev z rozšířené nabídky a 20% u metalických samolepek. Ceny budou kalkulovány v naší konkrétní nabídce.    

Jak nalepit případně odlepit samolepku?

Ke každé naší samolepce najdete podrobný návod jak samolepku nalepit. Vlastní lepení samolepek je jednoduché, nicméně je vhodné dodržet pár základních pokynů. Pro nalepení bude vhodné použít několik pomůcek, které najdete v podstatě v každé domácnosti. 

Co budete potřebovat

 • Vodu s jarem, líh případně technický benzín, případně jiný čistící prostředek, který má dobrou schopnost odmastit povrch.
 • Hadřík. Tedy nejlépe dva, jedním povrch očistíte a druhý se hodí na závěrečné přimáčknutí samolepky.
 • Filcovou nebo plastovou stěrku. Jako alternativu můžete využít místo stěrky jiný rovný a lehce pružný plast nebo hadřík.
 • Ostrý nůž nebo nůžky, ale ve většině případů nebudete potřebovat.
 • Pravítko nebo jakýkoliv metr, na tom nezáleží hlavně aby nebyla samolepka nakřivo.

Postup lepení

 • Příprava samolepky po doručení - Hned jak samolepku dostanete zkontrolujte jestli není poškozená.
 • Plochu před aplikací samolepky řádně očistěte a odmastěte od prachu a mastnoty. Ve vetšině případů postačí voda se saponátem, případně technický líh nebo technický benzín.
 • Ze samolepky odstraňte podkladový neprůhledný papír, tak aby vám zůstal pouze vzor samolepky na přenášecí průhledné fólii.Malé samolepky můžete aplikovat přímo. Pro lepší manipulaci a výsledek však doporučujeme „mokrou“ aplikaci. Při „mokré“ aplikaci polepové místo navlhčete navlhčete rozprašovačem vodou se saponátem. Ředění saponátu doporučujeme cca 25 až 40 kapek na 1 litr vody.
 • Během aplikace je vhodné si navlhčit prsty a dlaně , aby se vám lepidlo nenaneslo na prsty a byla tak zachována maximální kvalita aplikované samolepky.
 • Na navlhčené místo aplikujte samolepku. Vlhký podklad umožňuje manipulaci se samolepkou, mírné otočení do požadované polohy, posun nebo vyrovnání a podobně.
 • Pro vyhlazení samolepky použijte stěrku ideálně filcovou nebo silnější hadřík, například flanel.
 • Po zaschnutí v případě „mokré“ aplikace (přibližně 90 minut) opatrně odstraňte přenášecí fólii. Pokud se bude samolepka stále odlepovat, odlepené místo opět vyhlaďte a vyčkejte, pravděpodobně jste použili více vody nebo samolepku nedostatečně vyhladili.
 • Opatrně přeleštěte samolepku filcovou stěrkou nebo hadříkem.